Lettering na platence - LetterArt.cz - online škola letteringu a kaligrafie
 
Velikonoční přání a lettering na vajíčka

Vytáhni se tento rok osobitým přáním a vajíčky, která ti budou všichni sousedi závidět. Inspiruj se velikonočním letteringem a když se ti bude zdát, že je tvorba vlastnoručního přání nad tvé síly, máme pro tebe dárek. Stáhni si připravená velikonoční přání a náčrty zdarma.

 

Zdobení velikonočních vajíček letteringem

 

Ruku na srdce, dámy. Polepit velikonoční vajíčka samolepkami umí každá. Nakoupit sladkosti v obchodě taky. A protože jsou letos Velikonoce o několik týdnů později než obvykle, je čas na to, udělat něco originálního. Něco, na co budou koledníci koukat s otevřenou pusou. Něco, z čeho jen tak vajíčkovou pomazánku neudělají.

 

Co budeš na zdobení velikonočních vajíček potřebovat?

 

  • Vajíčka (bílá jsou ideální pro barvení, hnědá pro přírodní vzhled)

  • Pernamentní fix (tzv. liháč)

 

Jaké nápisy na vajíčka použít?

 

Stačí klasické krátké věty a sousloví:

  • Veselé Velikonoce

  • Hodně sluníčka

  • Jaro jako malované

Cokoliv krátkého, co bude dobře čitelné, je skvělé.

 

Jaké barvy velikonočních vajíček kombinovat s jakou barvou fixy?

 

Barvíš vajíčka na žluto nebo do pastelových barev? Pak se ti bude hodit obyčejná černá fixa. Líbí se ti bordó nebo barvíš vajíčka cibulovými slupkami? Zlatá bude vypadat báječně. Třeba One4All od Molotow. Když ji nevypíšeš celou na vajíčka, můžeš s ní ozdobit svícen, nebo se vyřádit na Vánoce (ale o tom zase za půl roku).

 

Náš tip: Nevytvářej zbytečně složitý lettering. Použij falešnou kaligrafii nebo kombinaci s jednoduchým tiskacím písmem.

Vytvoř velikonoční přání pomocí letteringu

 

Rozesílat velikonoční přání je skvělá tradice. Ale s kýčovitým kuřátkem a pár kraslicemi už nikoho nepřekvapíš. Je čas udělat změnu. Vytvoř přáníčko pro rodinu, známé nebo přátele vlastnoručně.

 

Co budeš na velikonoční přání potřebovat?

 

  • Barevný papír s větší gramáží

  • Barevné fixy

Kdo prošel online kurzem Letter Artist, pro toho bude přání brnkačka. Jestli za sebou ještě kurz nemáš, bude tě to stát více času a gumy, ale věříme, že to taky zvládneš.

 

Dárek od LetterArt: Velikonoční přání ke stažení zdarma

 

Ještě se s letteringem tolik nekamarádíš? Stáhni si několik už připravených přáníček a náčrtů. Náčrty můžeš podle své fantazie dokreslit, vybarvit, dozdobit a voila... vlastnoručně dělané přání je na světě.

 

Stáhnout přání a náčrty zdarma

 

Náš tip: Víš, že Česká pošta vytvořila aplikaci, díky které nemusíš přání tisknout ani kupovat známky? Jmenuje se Pohlednice Online. Stačí si ji stáhnout do mobilního telefonu (podporované OS – Android i iOS), koupit “kredit”, který slouží místo známky, nahrát fotku (velikonoční přání od nás), napsat přání, adresu a udělat někomu radost krásnou pohlednicí. Česká pošta pak obě strany pohlednice vytiskne a donese do schránky.

 

Máš Instagram nebo Facebook? Pochlub se velikonočními výtvory s hashtagem #velikonocesletterart a označ i naši školu @letterart.cz. Některé práce vybereme a nasdílíme na profilu naší online školy letteringu a kaligrafie. Těšíme se na výtvory!

 

Veselé Velikonoce přeje
Tatiana Nemna a tým LetterArt.cz