Lettering na platence - LetterArt.cz - online škola letteringu a kaligrafie
 
Práce z domu: Jak si pomocí letteringu (při)vydělávat?

Tohle téma je propírané horem dolem. Kde sehnat práci z domova? Jak získat přivýdělek? Jak si vydělat při mateřské? Odpověď je možná jednodušší, než čekáš. Slušně si přivydělávat nebo dokonce pracovat na plný úvazek můžeš totiž i díky letteringu. Kde můžeš prorazit a co k tomu budeš potřebovat?

Pro koho pracovat z domu?

 

Je tolik možností, kde můžeš svůj talent uplatnit, že ti z toho půjde hlava kolem. Proto ti pro začátek prozradíme tipy, kde nejčastěji začínali ostatní.

 

Loga a korporátní styl

 

V loňském roce bylo založeno více než 32 000 nových firem. To je víc než 32 000 nových příležitostí k navázání spolupráce. Máš-li kromě touhy tvořit lettering i grafický cit, můžeš se pustit do práce. Pokud si ještě netroufneš na korporáty, oslov firmičky ve svém okolí a nabídni jim svou pomocnou ruku

Obaly produktů a zboží

 

Projdi se po obchoďáku a zaměř se na obaly zboží v různých obchodech. Překvapí tě, kolik nápaditých letteringů během chvilky objevíš. Čas od času mrkni třeba na web topdesigner.cz a zkus štěstí. Pokud si klient vybere tvou práci, dostaneš za ní zaplaceno.

Tiskoviny

 

Zápisníky, kalendáře, diáře, omalovánky, … Popsat můžeš zkrátka všechno. Pro začátek můžeš vytvořit svůj vlastní kalendář pro své blízké jako dárek k Vánocům. Ke každému měsíci vytvoř jednu pranostiku a máš vystaráno nejen o dárek pro babičku, ale taky o další objednávky napřesrok. Zadej do Googlu „kalendáře z vlastních fotek“ a vyber si dodavatele. Čas od času jsou i zajímavé slevy na vlastní kalendáře na Slevomatu.

 

Přání k svátku, narozeninám, narození miminka, …

 

…Vánocům, Velikonocům nebo jen tak pro radost. Je tolik příležitostí, kdy můžeš udělat radost své rodině a přátelům. Udělej pár návrhů a ukaž je svému okolí. Uvidíš, že první objednávka na sebe nenechá dlouho čekat. Potřebuješ inspiraci? Podívej se do našeho článku Velikonoční přání a lettering na vajíčka a stáhni si pohlednice a šablony zdarma.

Svatební tiskoviny a doplňky

 

Trendem poslední doby jsou boho svatby a svatby ve venkovském stylu. A k tomu prostě lettering patří. Vytvářet můžeš svatební pozvánky, zasedací pořádek, fotopozadí, jmenovky na stoly, obědové menu, děkovné kartičky, přání ke svatbě, … Zkrátka vše, co si vymyslíš. V tomto případě do začátku nepotřebuješ oslovovat ani žádnou firmu. Stačí ti pár budoucích nevěst a o práci máš postaráno.

Tabule v restauracích a jídelní i nápojové lístky

 

Schválně. Kolik napočítáš ve svém městě restaurací, kaváren, hospůdek a bister? Hodně? Tak to máš i hodně prostoru pro práci. Sbal si třeba hned dnes pár kříd a vyraz jim pomalovat křídové tabule nebo zóny za barem. Nevíš si rady, jak na křídový lettering? Pomůže ti online kurz Letter Artist. Letteringu na tabuli je věnovaná celá bonusová lekce.

Módní design

 

Baví tě móda a vytváření různých potisků na trička, plátěné tašky nebo látky? Vezmi fixy na textil a začni tvořit. Teď jsou v módě různé nápisy v češtině i v angličtině. Nemusíš si ani kupovat tiskárnu nebo někam chodit. Využij služeb různých firem, které za tebe lettering natisknou, kam jen budeš chtít a dokonce pošlou, komu budeš chtít. Třeba t-shock.eu. Stačí vybrat produkt (oděvy, hrníčky, tašky, …), vložit lettering a odeslat objednávku.

Kde se naučíš vše, co budeš potřebovat?

 

Aby byl tvůj lettering na takové úrovni, aby ti za něj lidi chtěli platit, musíš umět:

  • základní fonty,
  • kombinace fontů,
  • kompozici,
  • a ozdobné prvky.

Učením nemusíš trávit roky. Stačí ti online kurz Letter Artist, díky kterému se naučíš všechno, co potřebuješ vědět během pár týdnů. Investice do něj se ti pak mnohem rychleji vrátí, protože můžeš téměř okamžitě začít vytvářet hodnoty. Pak už záleží jen na tvém odhodlání a vůli se neustále zdokonalovat.

 

Jaké pomůcky se ti pro začátek hodí?

 

Pro to, abys mohl/a začít s letteringem, nepotřebuješ pomůcky za tisíce. Stačí ti:

  • obyčejná tužka,
  • guma,
  • kancelářský papír,
  • slabý černý fix (liner 0.5 mm),
  • černý fix (na vybarvování).

 

Další věc, co potřebuješ umět, je převádět své výtvory do křivek. Podrobné video o tom, jak to dělat, proč to dělat a v čem to dělat najdeš v druhé bonusové lekci online kurzu Letter Artist.

 

Víš, že máme na Facebooku skupinu, kde se můžeš inspirovat, ptát, sdílet své výtvory, požádat o zpětnou vazbu a komunikovat s dalšími milovníky letteringu? Přidej se k nám a zapoj se.