Lettering na platence - LetterArt.cz - online škola letteringu a kaligrafie
 
Louis Vuitton a Jo Malone – valentýnská spolupráce, ze které mi spadla brada

Všechno důležité sdílím na sítích

Jak spolupráce dopadla jsem vám sdílela ve Stories i do postů na Instagramu a Facebooku. Kromě hromady tleskajících emotikon a srdíček jsem od vás dostala i spoustu dotazů. Tak jsem ty nejdůležitější sepsala sem.

 

To byl první kontakt s těmito značkami, nebo s nimi spolupracuješ pravidelně?

S LV a Jo Malone to byl první kontakt. Nikdy předtím jsem s nimi nic neřešila. Nabídky na spolupráce jsem ale dostala třeba z Douglas nebo OC Chodov. Nelíbila se jim moje hodinovka, a tak to nedopadlo. Nechci tyhle spolupráce dělat úplně zadarmo. Ten čas raději věnuju studentům a domácím úkolům nebo třeba natočím nějaké video.

 

Dostala jsi nějaké zadání? Omezovali tě v tom, jak a co máš dělat?

Pro LV bylo zadání jasné – psát tužkou na zlacení na kožené náramky. V Jo Malone to bylo volnější, takže jsem s sebou měla hromadu fixů a brushpenů.

Jaký font jsi zvolila?

Pro LV to byla moderní kaligrafie. Klientům se moc líbila a na kožené náramky dokonale seděla. V Jo Malone jsem vystřídala několik stylů a fontů, třeba falešnou kaligrafii a brushlettering. A bylo to super. Den přede mnou byla v Jo Malone kaligrafka, takže jsme za ty dva dny ukázaly, jak moc je ten „náš svět písmen“ rozmanitý.

 

Které pomůcky jsi měla s sebou? Čím jsi psala?

Pero a folie na zlacení (to jsem měla k dispozici od organizátorů akce v LV) a pak všechno, co se mohlo hodit. Bílé fixy, černé brushpeny, Molotow One4All fixy, linery...

Jak dlouho jsi byla na místě?

V LV celou otevírací dobu. Takže od 10 do 19 hodin. Do Jo Malone jsem dorazila o hodinu dřív, ale vůbec to nevadilo. Příjemné prostředí a báječní pracovníci obchodu mě moc potěšili. Tam jsem strávila celkem 6 hodin.

 

Co tě nejvíc potěšilo?

Odměna! :D

Dělám si srandu. Hlavně možnost spolupráce s takovými značkami. Potěšila by mě asi i jiná spolupráce, ale že mě oslovila zrovna taková známá a velká jména, to pro mě bylo největším potěšením.

 

Bude mít spolupráce pokračování?

Já v to doufám. Všichni vypadali spokojeně a zdálo se, že pokračovat budeme.

 

Narazila jsi tam na nějaké další příležitosti ke spolupráci?

V Jo Malone jsem potkala slečnu, která dělá ovocné květiny a je možné, že tam nějaká spolupráce dopadne.

Proč myslíš, že oslovili zrovna tebe, a ne někoho jiného?

Protože jsem dobrá přece! :D Myslím si, že se jim hodil můj styl psaní. Možná i to, že nejen píšu, ale i učím psát. To znamená, že mám dost praxe. Ale upřímně si taky myslím, že jsem byla jen ve správný čas na správném místě. Teda spíš můj IG profil. Další věc, která tomu prospěla, byla moje rychlá reakce na zprávy. Obě spolupráce se řešily dost narychlo, a tak byla zásadní i komunikace.

 

Kdy brát spolupráce zdarma (jako formu tréninku) a kdy už si za to něco říct?

Zdarma bych začala psát ze začátku, třeba pro známé. Jakmile něco natrénuješ a ruka bude jistější, bude i odvážnější hlava. Můžeš zkusit nějakou placenou zakázku. Ale pozor. Musíš dobře vědět, co zákazník chce (musí to vědět hlavně on) a dobře se na tom domluvit. Práce jako psaní v obchoďáku na dárky atd. se nevyplatí dělat zdarma. Stojí to hodně času, a to si musíš říct sama, jak moc je pro tebe cenný.

 

Kolik je podle tebe adekvátní odměna za takovou spolupráci?

Odměna za takovou spolupráci může být různá. Ne vždy je nebo musí být finanční. Často je to o jméně, zkušenostech, seznámení s dalšími lidmi, doporučení atd. Takže neber spolupráce jen z hlediska finanční odměny.

 

Máš nějaký sen, kde bys chtěla psát nebo co bys chtěla popsat?

Nemám. Nechám se překvapit. :D Jen chci, aby si pak lidi říkali: „Aháááá, to je ta Táňa, která...“

 

Zajímá tě víc? Zeptej se

To je z těch nejčastějších otázek všechno. Zajímá tě něco dalšího? Napiš mi na Instagram nebo Facebook. Ráda ti odpovím. A ty, co koukáš po kurzech a chceš jednou sedět v LV místo mě :D, podívej se, co všechno tě můžu naučit. Ať na tebe můžu být stejně pyšná, jako na své studenty.

 

S láskou blá blá... Tánička nejlepší nejmilovanější a nejvtipnější